Kiedy byłam mała nie chciałam nosić okularów. Nie muszę nikomu mówić, jak człowiek źle czuje się w swoim ciele, w okularach, podczas gdy inne dzieci z Ciebie się wyśmiewają…
Na początku ignorowałam swoje problemy ze wzrokiem, ale z czasem stało się to coraz bardzie uciążliwe. Kiedyś była jakaś okazja i rodzice zabrali mnie na bezpłatne badanie wzroku Kraków.
Wszystko pięknie i ładnie, ale tak się składa, że już wtedy miałam różne bunty i okulary nie wchodziły w grę. Z czasem, kiedy trochę już podrosłam i mogłam zdecydować w pewnym sensie o sobie zamieniłam okulary na soczewki kontaktowe. To był strzał w dziesiątkę. Nie musiałam martwić się o to, czy coś mi się stłucze, czy też nie.
Dziś nie wyobrażam sobie, abym zamieniła szkła kontaktowe na coś innego. Po prostu nie ma takiej opcji i jeżeli ktoś będzie mi wciskał okulary na siłę, to nie dam się namówić. Mimo tego, że dzisiaj wybór oprawek jest ogromny, to jednak nie jestem przekonana. Zostanę przy tym co mam, tak mi jest dobrze i niech tak zostanie.