Balon na odchudzanie umieszczany w żołądku to dobra opcja na ograniczenie ilości spożywanego pokarmu

Otyłość jest praktycznie plagą naszych czasów. Problem ten dotyczy coraz większego procenta ludności i nie ma tu już nawet podziałów na kobiety czy mężczyzn, młodszych czy starszych. Powody bywają bardzo różne, jednak zazwyczaj jest to oczywiście niewłaściwy, nieruchliwy styl życia, połączony ze zbytnią obfitością spożywanych pokarmów. Ludzie często próbują rozmaitych diet, jednak ich efekt jest albo zerowy, albo też krótkotrwały. Nie mają oni po prostu wymaganej siły woli, by utrzymać restrykcyjne żywienie przez dłuższy czas.

Z tego też powodu, ci co bardziej zdesperowani, coraz częściej oglądają się w stronę pomocy z zewnątrz, dotyczącej skutecznego odchudzania się. Popularnym zabiegiem jest na przykład zabieg zmniejszenia żołądka, jeżeli ktoś ma problem ze spożywaniem zbyt dużej ilości jedzenia, jednak jest to sprawa mocno niebezpieczna i związana z różnymi powikłaniami. Zamiast tego może jednak zostać zastosowany pewien półśrodek, a mianowicie balon na odchudzanie, który umieszcza się w żołądku.

Taki balon wprowadza się za pomocą gastroskopu, a następnie pompuje. Dzięki niemu objętość żołądka zmniejsza się, a osoba zainteresowana szybciej odczuwa sytość podczas posiłku. Jest to rozwiązanie dosyć bezpieczne, nie wymaga bowiem interwencji chirurgicznej, a powikłania występują rzadko. Taki balon na odchudzanie znajdujący się w żołądku zazwyczaj pozostaje tam przez około pół roku i przez ten czas znacznie traci się na wadze. Trzeba jednak pamiętać o tym, by po jego wyjęciu zachować nawyki żywieniowe.