Projektowanie i budownictwo kubaturowe i Architektura budownictwo

Rodzaje budownictwa

Firmy budowlane dzielą się na dwa podstawowe rodzaje. Pierwszym z nich jest krąg przedsiębiorstw realizujących zlecenia na budownictwo kubaturowe. Drugi natomiast zajmuje się wyłącznie budownictwem liniowym.

Czym jest budownictwo kubaturowe?
Budownictwo kubaturowe to nic innego jak znane wszystkim budowanie różnego rodzaju obiektów użytkowych – od budynków mieszkalnych, poprzez hale i magazyny, aż po pomieszczenia gospodarcze i garaże. Firmy specjalizujące się w tego typu działalności zajmują się także szeregiem innych usług. Architektura budownictwo i projektowanie to trzy podstawowe usługi wchodzące w skład ich ofert skierowanych zarówno do klientów indywidualnych, jak i do właścicieli innych firm i przedsiębiorstw.

Na czym polega budownictwo liniowe?
Budownictwo liniowe obejmuje na przykład budowę dróg, linii kolejowych i mostów. Oferty firm świadczących tego typu usługi nie są raczej skierowane do indywidualnych klientów. Przedsiębiorstwa zajmujące się budownictwem liniowym zlecenia pozyskują poprzez udział w przetargach organizowanych na przykład przez urzędy miast.