Apaszki, szaliki, sposoby na modny wygląd

Różne sposoby na apaszki i szaliki

Szaliki i apaszki są świetnym dodatkiem, który z pewnością sprawi, że Twój strój będzie wyglądał bardziej modnie i z dbałością o szczegóły. Wypróbuj różne sposoby noszenia szalika lub apaszki, aby zobaczyć co można stworzyć!

Szaliki i apaszki są modnym dodatkiem od niepamiętnych czasów. Są niezwykle proste, a jednocześnie mają zdolność do przekształcania Twojego wyglądu od miejskiego do retro i vice versa. Głównie to, co robi różnicę to sposób noszenia szalika czy apaszki. Istnieje wiele różnych sposobów założenia szalika czy apaszki, można nosić je na szyi, ale również użyć jako paska, można wypróbować nowy wygląd na co dzień i nie znudzić się tym dodatkiem. Ciepłe miękkie szale kaszmirowe zrobione na drutach, wełniane szale, jedwabne apaszki, bandany, czy ciepłe babcine szaliki, ten dodatek doda Ci ciepła w zimowe dni oraz elegancji w wydaniu luksusowym. Od sposobu ubierania chusty czy apaszki można uzyskać zarówno formalny jak i nieformalny styl ubioru . Oto kilka różnych pomysłów na sposoby ubierania szalika, apaszki czy szala, tak, że najprostszy strój może być przekształcony w sensacyjny!

Jedwabny szal, jedwabna apaszka

Najbardziej tradycyjnym sposóbem na noszenie jedwabnego szala jest owinięcie wokół szyi. Jednakże, jedwabny szal jest czymś więcej niż tylko pospolity kawałek tkaniny. Również dlatego, że często na takich szalach można wyeksponować namalowane (często ręcznie) desenie. Jeśli odpowiednio upniesz jedwabny szal i wykorzystasz miękkie ułożenie materiału, będziesz wyglądać bardziej kobieco, bardziej glamour. Możesz zawiązać węzeł na szalu po jednej stronie szyi i nosić go jak naszyjnik. Ubierz do tego sukienkę albo bluzkę z głębokim dekoltem, aby wykorzystać wygląd swojego szalika. Jeśli jest to zwykły kolorowy szalik, zepnij go broszką, diamencikową agrafką lub spinką . Innym sposobem na noszenie chusty jest oplecenie jej wokół włosów. Przód chusty zawiąż przy karku a reszta niech swobodnie opada.

Kaszmirowy szal
Zima i kaszmir są synonimami. Poza tym, że kaszmir to styl, ta miękka tkanina zapewnia ciepło, na wietrzne dni zimy. Aby w pełni wykorzystać piękno kaszmirowego szala, zawiąż pętlę na europejski sposób. Aby ją wykonać, dokładnie złoż szalik na pół. Teraz udrapuj szal, przewiązując go wokół szyi, tak aby oba końce szalu zwisały luźno po jednej stronie. Umieść oba końce szala i przewłócz przez pętlę po drugiej stronie i pociągnij. Zaciśnij węzeł tak, aż znajdzie się blisko szyi.

Wełniany szal, wełniana chusta
Te chusty i szaliki są wyjątkowo ciepłe ze względu na ich grube dzianiny. Podwójny węzeł ascot pomoże Ci zachować ciepło i uchronić przed zimą. Umieść szalik na szyi tak, by oba końce szalika zwisały na przedzie Twojego ciała. Pociągnij szalik z jednej strony i owiń nim swoją szyję, by koniec wrócił tam, gdzie drugi koniec, na przód swojego ciała. Teraz utwórz pętlę z jednego końca, przewiązując przez drugi, tak by szalik opadał dokładnie na drugi koniec. Ureguluj węzeł tak, by był w centrum.

Szalik inaczej
Kto powiedział, że szalik można nosić tylko na szyi? Jeśli chcesz podkreślić swoją doskonałą talię, nadszedł czas, aby użyc do tego szalika czy apaszki. Dodaj ciekawego wyglądu Twojej codziennej koszuli, wiążąc jedwabny szal w talii. Dopasuj odpowiednio modne dodatki, takie jak torby, buty i modny zegarek. Innym sposobem na noszenie apaszki jest niczym sarong (ale to tylko na plaży!). Owiń ją wokół talii i zawiąż węzeł na biodrach i już!

Pamiętajcie, że szale i apaszki nosi się nie tylko zimą czy jesienią. Jeśli chcesz nosić szal czy apaszkę latem, nie ma lepszej pory roku by wyglądać dziewczęco i stylowo! Chusta może dać Ci dodatkową ochronę przed słońcem, możesz przewiązać się wielką apaszką na biodrach na plaży czy zawiązać ją wokół kitka, czy też na głowie.

Szalik, apaszka czy szal jest dodatkiem, który może decydować o wyglądzie, jeśli chcesz wyglądać gustownie i modnie. Czasami taki dodatek jest wszystkim, czego potrzebujesz aby uzyskać w pełni skompletowany wygląd. Szal w kratę i jedwabna apaszka jest totalnym must-have w Twojej szafie.