Ameryka doda wam skrzydeł

Ostatnio trafiłam na kilka fajnych przykładów stylu streetowego/sportowego/new-rave’owego/a’la przełom lat 80. i 90. (jak zwał, tak zwał). Jak łatwo można było przewidzieć, wszystkie związane są z kolebką współczesnej popkultury i wygodnej odzieży – Ameryką.

Na pierwszy ogień idzie kolekcja zaprojektowana dla Adidasa adidas Originals (jak zwrócono mi uwagę, to dwie różne marki) przez Jeremy’ego Scotta w ramach linii Originals by Originals. Tym razem urodzony w Kansas projektant postawił na rentgen, cekiny i skrzydła (w tym znane już chyba wszystkim i lubiane skrzydełka przy kostkach butów Merkurego). Jest przewrotnie i na luzie, jak to zwykle u Scotta.
Numer dwa to buty Tommy’ego Hilfigera stworzone we współpracy z Keith Haring Foundation. Widać na nich charakterystyczne kontury ludzików znane dobrze wszystkim miłośnikom nowojorskiego street artu. Mi szczególnie spodobały się kalosze, które widziałam w Szuz Szopie, ale których zdjęcia nie mogę znaleźć w sieci – sięgające do połowy łydki zakończone żółtą skarpetą, pokolorowane neonowymi barwami. Naprawdę zapadają w pamięć.
And last but not least – zegarki Too Late we wszystkich kolorach tęczy. Podpatrzone przez włoskiego biznesmena Alego Fogazziego w sklepiku MOMA w Nowym Jorku. Fogazzi wykupił do nich prawa, trochę ulepszył ich wygląd i zaczął sprzedawać – tylko przez pierwszych dziesięć dni poszło 10 000 zegarków. Teraz my możemy je kupić w modmod.pl.